"Ocena tkanki kostnej u dzieci"


Jeśli Twoje dziecko:

- ma od 8 do 15 lat,

- doznało złamania w ciągu ostatnich 6 miesięcy,

zapraszam do zapoznania się z informacją o projekcie: "Ocena stanu szkieletu u dzieci".

 

W okresie pokwitaniowego skoku wzrostu obniża się gęstość mineralna szkieletu – szkielet może „nie nadążać” za wzrostem ciała. Stanowi to istotny czynnik ryzyka złamań. Częstsze mogą być złamania w wyniku urazów „niskoenergetycznych”.

 

Przebycie złamania może być objawem osłabienia tkanki kostnej. W celu sprawdzenia jej parametrów i późniejszej profilaktyki, skontaktuj się z kierownikiem projektu. Podczas rozmowy telefonicznej dokanana zostanie wstępna kwalifikacja. Ocenimy, czy dziecko jest w grupie ryzyka i czy wskazane jest wykonanie badania szkieletu metodą ultradźwiękową.

 

Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne, nieodpłatne - wykonywane w ramach projektu naukowego, w Szpitalu Dziecięcym im. prof. J. Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, lub w innym miejscu po ustaleniu.

 

Informacje o badaniu i zapisy u kierownika projektu, pod nr tel 502 593 524.


Uwaga, nowy projekt naukowy "Ocena szkieletu u sportowców wybranych dyscyplin" rozpoczęty!

 

W dniu 16.12.2014 ruszyły pomiary tkanki kostnej i siły chwytu wspinaczy na terenie Centrum Wspinaczkowego On Sight przy ul. Obozowej.

Inauguracja przebiegła sprawnie, dzięki życzliwości instruktorów, którzy pomogli zorganizować stanowisko pomiarowe, i sami jako pierwsi zgłosili się do pomiarów... Również odwiedzający tego dnia ściankę wspinacze wykazali duże zainteresowanie badaniem. Wszystkim dziękuję za udział!

 

Pomiary na Obozowej będą kontynuowane. Zachęcam wspinaczy na różnym poziomie zaawansowania, szczególnie tych regularnie trenujących od roku i więcej, do udziału w projekcie.


Od marca 2015 została nawiązana współpraca z Areną Wspinaczkową "W górę" przy ul.Merliniego - pomiary będą tam przeprowadzane zgodnie z harmonogramem podanym na moim blogu.