REHABILITACJA KRĘGOSŁUPA, TERAPIA MANUALNA KRĘGOSŁUPA I STAWÓW OBWODOWYCH

terapia manualna - czym jest ?

Terapia manualna to sposób leczenia zaburzeń ruchowych, w którym fizjoterapeuta używa swych rąk aby rozciągnąć torebki stawowe, poprawić ślizg powierzchni chrzęstnych, stymulować bolesne ścięgna czy więzadła.

 

Większość patologii narządu ruchu człowieka przebiega z bólem i ograniczeniem (przykurczem, unieruchomieniem). Stosując techniki terapii manualnej, przywracamy normalny ruch tkankom i dajemy im możliwość normalnego, swobodnego funkcjonowania.

techniki terapii manualnej

Fizjoterapeuta może zastosować różne techniki terapii manualnej, zależnie od potrzeb i problemów pacjenta. Mobilizacje stawowe pozwalają rozciągać przykurcze torebek stawowych, a prócz tego działają także na receptory w stawach, więzadłach, mięśniach i innych tkankach, co pozwala uzyskać efekt zmniejszenia bólu. Przy zaburzeniach ruchomości i funkcjonowania nerwów obwodowych stosujemy neuromobilizacje. Ograniczenia powięziowe minimalizujemy mobilizacjami, technikami bodźcowania i uwalniania mięśniowo-powięziowego. Bolesne pasma i tkliwe punkty w mięśniach wygaszamy terapią punktów spustowych i suchym igłowaniem.

terapia manualna kręgosłupa i stawu w warszawie

Terapia manualna chyba najmocniej kojarzy się z rehabilitacją kręgosłupa. Rzeczywiście, przy problemach takich jak dyskopatia, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, jest to często preferowany sposób pracy z pacjentem, choć nie jedyny (więcej o rehabilitacji kręgosłupa). Równie często terapię manualną stosuje się w rehabilitacji stawów (bark, kolano, stopa i staw skokowy, łokieć).

rehabilitacja przez terapię manualną czy ćwiczenia?

W wielu problemach narządu ruchu możliwość wykonywania ćwiczeń jest ograniczona; dopiero usunięcie ograniczeń tkankowych (terapia manualna) uwalnia ruch, czyni go mniej bolesnym, co daje szansę na wprowadzenie elementów treningu medycznego. Takie połączenie: terapii manualnej i rehabilitacji ruchowej, w odpowiednio dobranych proporcjach, jest domeną nowoczesnej i opartej na badaniach naukowych fizjoterapii.

 

Czy potrafisz powiedzieć, jakiej fizjoterapii potrzebujesz?

  • Szukasz terapii manualnej w Warszawie, a może ćwiczeń na bark, kolano lub kręgosłup?
  • Być może znasz już swoje ciało i wiesz, jakie działania terapeutyczne dają ulgę w bólu. Jeśli nie, zespół specjalistów fizjoterapii Cornelus Clinic - Warszawa poprowadzi Twoją rehabilitację tak, byś jak najszybciej poczuł się lepiej!

Nie musisz wiedzieć, co lepiej zadziała. Pomożemy Ci dobrać środki najodpowiedniejsze dla Twojego stanu i potrzeb. To proste! Podczas wizyty w ramach "rehabilitacji indywidualnej" wdrożymy te metody, które mogą przynieść Ci korzyść i poprawić Twój stan: techniki terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, masażu czy ćwiczeń.

Chcę rozwiązać swój problem! UMAWIAM WIZYTĘ Z GWARANCJĄ online

lub telefonicznie / SMS: 728 200 175