diagnostyka rozwojowa i rehabilitacja niemowląt w cornelus clinic, warszawa

Dzieci są niesamowite! Od urodzenia do pierwszego roku życia dziecko z niezwykłą intensywnością poznaje świat i uczy się w nim funkcjonować. Jego ciało, sterowane przez układ nerwowy nieustannie nabywa nowych doświadczeń, by posiąść kluczowe umiejętności motoryki. Jeżeli coś mu w tym przeszkadza (choroba, przykurcz, niesprawność, zaburzenie sensoryczne...), rozwój się opóźnia, a problemy narastają.

 

Właśnie dlatego w przypadku niemowląt tak ważna jest wczesna diagnoza i rehabilitacja. Jeżeli małe niesprawności nie zostaną pokonane w odpowiednim czasie, ich negatywne efekty kumulują się z czasem. Z drugiej strony, dzięki ogromnej plastyczności niemowląt i dzieci do 2 roku życia, rehabilitacja potrafi dawać szybkie efekty!

rehabilitacja niemowląt metodą NDT Bobath oraz...

Nasze fizjoterapeutki w rehabilitacji dzieci stosują metody oceny i diagnostyki neurorozwojowej, NDT Bobath i Integracji Sensorycznej, czerpiąc przy tym ze swoich bogatych doświadczeń pracy z małymi pacjentami. Dzieci od urodzenia do 2 roku życia zapraszamy na ocenę fizjoterapeutyczną motoryki i napięcia mięśniowego, na podstawie której dobierzemy zalecenia domowe i jeśli potrzeba, ustalimy zakres rehabilitacji w gabinecie. Zapraszamy też na ćwiczenia i fizjoterapię dzieci z problemami i skierowaniami od neurologa czy pediatry.

Cornelus clinic warszawa - prowadzimy rehabilitację niemowląt i dzieci do 2 roku życia w przypadku m.in.:

  • nieprawidłowego napięcia mięśniowego (hipotonia, hipertonia)
  • asymetrii ułożeniowej
  • niezintegrowanych (przetrwałych) odruchów
  • kręczu szyi
  • problemów z niedotlenieniem okołoporodowym
  • dzieci wcześniaczych
  • wszelkich problemów motorycznych
  • i tych, które wymagają tylko okresowej kontroli i upewnienia się, że wszystko jest ok!

rehabilitacja dzieci w warszawie? wiemy co robić!

Zapraszamy nie tylko ze skierowaniem od lekarza, ale także gdy Państwa coś niepokoi. Fizjoterapeutka dziecięca pomoże podjąć decyzję, czy konsultacja lekarska także jest wskazana.

 

Prowadzimy też instruktarz pielęgnacji niemowlęcia dla młodych rodziców (jak trzymać i układać, jak karmić i przewijać niemowlę by wspierać jego rozwój?).

Tak, chcę ocenić niemowlę u fizjoterapeuty Cornelus Clinic: UMAWIAM WIZYTĘ Z GWARANCJĄ online

lub telefonicznie / SMS: 728 200 175