słabość, utykanie i inne problemy

Chód to jedna z tych podstawowych czynności człowieka, których brak bardzo doskwiera i obniża jakość życia. Choć całkowita utrata chodu jest może niezbyt częsta, to zaburzenia mniejszej skali dotyczą ogromnej ilości pacjentów ortopedycznych, neurologicznych i pooperacyjnych! Analiza i poprawa chodu to często główny cel pracy w gabinecie rehabilitacji.

rehabilitacja chodu warszawa

Bólu nie da się przeoczyć, ale wielu pacjentów nie jest świadomych zaburzenia własnego chodu. Utykanie czy asymetria pracy stawów bądź tułowia mogą być trudne do zauważenia bez lustra czy osoby trzeciej, ale fizjoterapeuta w swojej pracy na co dzień obserwuje, jak te patologie upośledzają swobodę ruchu pacjentów.

 

Jeżeli przeszedłeś problem ortopedyczny:

  • skręcenie kolana
  • skręcenie stawu skokowego
  • naderwanie mięśnia
  • ostry epizod bólowy

...ocena i rehabilitacja chodu będzie elementem Twojego procesu leczenia. Dowiedz się więcej o rehabilitacji po kontuzjach i operacjach w Cornelus Clinic, o naszym podejściu do diagnostyki: USG z oceną motoryczną, oraz o naszych specjalistach.

 

Na poniższym filmie jeden z fizjoterapeutów dr Kornel Mikołajczyk omawia problem chodu o kulach po operacji kolana. Zapraszamy na blog po inne materiały nt. rehabilitacji kolana, stopy czy biodra.

Chcę rozwiązać swój problem: UMAWIAM WIZYTĘ Z GWARANCJĄ online

lub telefonicznie / SMS: 728 200 175

Jeżeli dotknął Cię problem neurologiczny:

  • porażenie
  • udar
  • niedowład

i zaburzył Twoją zdolność poruszania, zainteresuj się możliwościami rehabilitacji chodu w aparacie odciążającym. Nasza placówka Cornelus Clinic Bielany jest jedną z nielicznych miejsc rehabilitacji w Warszawie, które posiadają aparat do terapii chodu w częściowym, regulowanym odciążeniu. Obejrzyj film poniżej, zajrzyj też na blog do działu neurologia.

Chcę rozwiązać swój problem: UMAWIAM WIZYTĘ Z GWARANCJĄ online

lub telefonicznie / SMS: 728 200 175